bahco_1936m_30_34
bahco_1936m_30_34_2
bahco_1936m_30_34_3
bahco_1936m_30_34
bahco_1936m_30_34_2
bahco_1936m_30_34_3
BAHCO 1936M-30-34 pipe spanner chrome-plated, length 210 mm, 30 mm x 34 mm
33.60 tax incl.
On stock, immediately available. we have 2 products in stock.
each
Product description:
  • Double head socket wrench in metric sizes
  • Standards: DIN 896-B
  • Material: Special steel of chrome- molybdenum
  • Tubular, straight
  • Chrome plated Micro Matt finishing provides high quality surface
Key features according to our expert
  • Width across flats 1: 30 mm
  • Length: 210 mm
  • Version (tubular box spanner): Hollow
  • Shape (tubular box spanner): Straight
  • Width across flats 2: 34 mm
Specifications / All features
Width across flats 1
30 mm
Length
210 mm
Version (tubular box spanner)
Hollow
Shape (tubular box spanner)
Straight
Width across flats 2
34 mm
Tubular size 2 mm
44 mm
Size mm
30x34 mm
Weight g
502 g
Length mm (l)
210 mm
Tubular size 1 mm
40,5 mm
Norms
DIN 896-B
Diameter t-bar mm
16 mm
Questions about this product?
Contact our customer service.
Call, mail or chat with us!
Reviews about BAHCO 1936M-30-34 pipe spanner chrome-plated, length 210 mm, 30 mm x 34 mm